OK wydarzenia

Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bierach

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIERACH

W piatek, 14 lipca br. w naszym kosciele,przeżyliśmy pierwszy Wieczór Uwielbieniowy,który zainicjowali nasi parafianie.

Wieczór Uwielbieniowy zebrał w naszym kościele wcale nie mało parafian. Uwielbienie Boga prowadził p. Krzysztof Strzelczyk i p. Daniel Kosiec. Stronę muzyczną podjęli p. Anna Kurpik i p. Zbigniew Biel wraz z synem Krzysztofem.

Spotkanie rozpoczęło sie od zawiazania wspolnoty i wzywania Ducha św. do naszych serc, aby nas otworzył na to, byśmy mogli wielbić Świete Imie Jezus.

Po wzywaniu Ducha Św. ks. Proboszcz Jan Froelich, wystawił Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i rozpoczęło sie radosne uwielbienie Boga w naszym życiu, w życiu naszych rodzin, w naszej parafii i w Ojczyźnie.

Na zakończenie spotkania, ks. Proboszcz udzielił każdemu z osobna indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Strony muzycznej temu uwielbieniu podjęli się p. Anna Kurpiki i p. Zbigniew Biel.

W miniony czwartek, 13 lipca przeżywalismy kolejne III już nabożeństwo fatimskie, w jubileuszowym roku 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wierni na to nabożeństwo przynieśli swój dar dla Matki Bożej - kwiat - symbol wierności i dziękczynienia Matce Bożej i złożyli je w specjalnej procesji u stóp Matki Bożej. Jak co miesiąc wierni także przyniesli ze sobą swoją intencję, którą w szczególny sposób powierzali w czasie Godziny Różańcowej. Nabożeństwo zakończyło sie tradycyjnie procesją ze świecami wokół kościoła do kapliczki Matki Bożej. Tam zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i z błogosławieństwem kapłańskim powrócilismy do naszych domów.

25 czerwca 2017 r. nasza parafia świętowała swój doroczny Odpust Parafialny.

Sumie przewodniczył i Słowo Boże na wszystkich Mszach św. wygłosił, nasz złoty jubilat Ks. prof. Józef KIEDOS.

W tej uroczystości także koncelebrował Ks. senior Marian KUBECKI i oczywiście nasz Proboszcz Ks. Jan FROELICH.

W sobotę, 24 czerwca br. Ks. Proboszcz obchodził swoje imieniny.O godz. 17.00 została odprawiona Msza św. w Jego intencji, którą ofiarowała wspólnota "Wieczernik" i Parafialna Rada Duszpasterska.

W niedzielę, 18 czerwca 2017 r., na mszy św. o godz. 11.00,ks. prof. Józef Kiedos, dziękował Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa.

Boże Ciało 2017r.