Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bierach

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIERACH

Peregrynacja Relikwii św. Melchiora Grodzieckiego, spotkanie dekanalne

17 maja br. w parafii w Grodźcu, gościliśmy Relikwie św. Melchiora Grodzieckiego.

Relikwie św. Melchiora w uroczystej procesji wniósł ks. Dziekan, a nasz Ks. Proboszcz Jan Froelich.

Trzydniowy pobyt Relikwii w naszym dekanacie, rozpoczął sie uroczystą Mszą św. sprawowaną przez księży naszego dekanatu, której przewodniczył ks. Dziekan.

Wszystkich wiernych, ktorzy przybyli na te uroczystość, przywitał Proboszcz tej parafii Ks. Andrzej Szczepaniak.

Okolicznościowe słowo Boże wygłosił ks. Czesław, Sercanin z Jasienicy.

Po Mszy św., pierwsze czuwanie przy Relikwiach, rozpoczęli księża naszego dekanatu, które poprowadził

ks. Jan, Dziekan jasienickiego dekanatu i Proboszcz z naszej parafii

Pierwsze nabożeństwo fatimskie

13 maja 2019r., po półrocznej przerwie, odprawilismy nabożeństwo fatimskie.

Rozpoczęliśmy od przywitania Maryi i złożenia u Jej stóp kwiatów, które przyniesli wierni.

O 18.00 została odprawiona Msza św. Fatimska, a po niej odmówilismy różaniec fatimski i procesja z figura Matki Bożej

wokół koscioła zakończyliśmy wieczór fatimski przy naszej kapliczce, śpiewając Apel Jasnogórski.

Powitanie ks. Bpa na bierzmowaniu

Bierzmowanie w parafii i Rocznica I Komunii św.

Na początku przedstawiciele rodziców przywitali ks. Biskupa i poprosili Go o udzielenie tej młodziezy sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. Proboszcz Jan odczytał Ewangelię

Ks. Proboszcz prowadzi dialog z ks. Biskupem przed udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Ks. Bp Piotr wygłosił słowo Boże do młodzieży, świadków, rodziców i wszystkich zebranych w kosciele na tej uroczystości.

Modlitwa ks. Biskupa i kapłanów współkoncelebrujących nad młodzieżą, która ma przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. Bp Piotr Greger udziela młodzieży z III klasy Gimnazjum i VIII klasy Szkoły sakramentu Ducha Św. - Bierzmowanie.

Rodzice młodzież przynosza dary do oltarza: chleb, wino, wodę i deklaracje abstynenckie młodziezy.

Młodziez dziekuje ks. Biskupowi Piotrowi za udzielenie sakramentu bierzmowania.

Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, podziękowała także ks. Janowi, Proboszczowi za trud włożony

w przygotowanie jej do przyjęcia tego sakramentu, pomimo swoje choroby, jaka ksiadz przechodził w tym i minionym roku.

Nasza schola liturgiczna zrobiła sobie pamiatkowe zdjecie przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia br.,

obchodziły I-szą rocznicę Komunii św. Przyszły w swoich strojach komunijnych i odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

Triduum Paschalne 2019r.

Świecenie potraw wielkanocnych

Nocna Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła sie od poświecenia ognia i paschału

Po wniesieniu paschału do koscioła i odśpiewaniu Orędzia Paschalnego, uczestniczylismy w Liturgii słowa, gdzie słuchalismy

czytań ze Starego Testamentu.

Celebrans poświeca wode chrzcielną

Rozpoczyna sie Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piateo od leżenia krzyżem kapłana

W Wielki Piatek czytamy opis Męki Pańskiej z Ewangelii wg

św. Jana

Odsłonięcie i adoracja krzyża

Po całkowitym odsłonięciu krzyża, kapłan, służba liturgiczna ołtarza i wierni adorowali krzyż przez ucałowanie Go.

Po Komunii św. nastąpiło przeniesienie NajświętsSakramentu do kaplicy Bożego Grobu.

W Wielki Piatek i Wielka Sobotę strażacy trzymali straż przy Grobie Pańskim.

Wielki Czwartek, to pamiatka Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA.

Pan Jezus w Wieczerniua umył nogi swoim uczniom. To samo uczynił ks. Jan w naszym parafialnym Wieczerniku, umył nogi

ministrantom i Nadzwyczajnym Szafarzom.

Wielki Czwartek, to DZIEŃ KAPLAŃSKI. W tym dniu dziękujemy Bogu za naszych kapłanów, za ich posługe wśród nas, za ich powołanie

i składamy im życzenia z okazji ich święta.

W imieniu parafian złożyli życzenia przedstawiciele wspólnoty "Wieczernik", a schola zaśpiewała piosenkę pt. "Sutanna" i

złożyła życzenia w imieniu Słuzby Liturgicznej Ołtarza.

Na zakończenie liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej, ks. Proboszcz przeniósł Najświetszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, gdzie

wspominalismy pojmanie, przesłuchanie i więzienie Pana Jezusa.

Urodzin Ks. Proboszcza Jana, Wielki Wtorek, 16 kwietnia 2019r.