Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bierach

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIERACH

Powitanie ks. Bpa na bierzmowaniu

Bierzmowanie w parafii i Rocznica I Komunii św.

Na początku przedstawiciele rodziców przywitali ks. Biskupa i poprosili Go o udzielenie tej młodziezy sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. Proboszcz Jan odczytał Ewangelię

Ks. Proboszcz prowadzi dialog z ks. Biskupem przed udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Ks. Bp Piotr wygłosił słowo Boże do młodzieży, świadków, rodziców i wszystkich zebranych w kosciele na tej uroczystości.

Modlitwa ks. Biskupa i kapłanów współkoncelebrujących nad młodzieżą, która ma przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Ks. Bp Piotr Greger udziela młodzieży z III klasy Gimnazjum i VIII klasy Szkoły sakramentu Ducha Św. - Bierzmowanie.

Rodzice młodzież przynosza dary do oltarza: chleb, wino, wodę i deklaracje abstynenckie młodziezy.

Młodziez dziekuje ks. Biskupowi Piotrowi za udzielenie sakramentu bierzmowania.

Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, podziękowała także ks. Janowi, Proboszczowi za trud włożony

w przygotowanie jej do przyjęcia tego sakramentu, pomimo swoje choroby, jaka ksiadz przechodził w tym i minionym roku.

Nasza schola liturgiczna zrobiła sobie pamiatkowe zdjecie przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia br.,

obchodziły I-szą rocznicę Komunii św. Przyszły w swoich strojach komunijnych i odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

Triduum Paschalne 2019r.

Świecenie potraw wielkanocnych

Nocna Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła sie od poświecenia ognia i paschału

Po wniesieniu paschału do koscioła i odśpiewaniu Orędzia Paschalnego, uczestniczylismy w Liturgii słowa, gdzie słuchalismy

czytań ze Starego Testamentu.

Celebrans poświeca wode chrzcielną

Rozpoczyna sie Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piateo od leżenia krzyżem kapłana

W Wielki Piatek czytamy opis Męki Pańskiej z Ewangelii wg

św. Jana

Odsłonięcie i adoracja krzyża

Po całkowitym odsłonięciu krzyża, kapłan, służba liturgiczna ołtarza i wierni adorowali krzyż przez ucałowanie Go.

Po Komunii św. nastąpiło przeniesienie NajświętsSakramentu do kaplicy Bożego Grobu.

W Wielki Piatek i Wielka Sobotę strażacy trzymali straż przy Grobie Pańskim.

Wielki Czwartek, to pamiatka Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA.

Pan Jezus w Wieczerniua umył nogi swoim uczniom. To samo uczynił ks. Jan w naszym parafialnym Wieczerniku, umył nogi

ministrantom i Nadzwyczajnym Szafarzom.

Wielki Czwartek, to DZIEŃ KAPLAŃSKI. W tym dniu dziękujemy Bogu za naszych kapłanów, za ich posługe wśród nas, za ich powołanie

i składamy im życzenia z okazji ich święta.

W imieniu parafian złożyli życzenia przedstawiciele wspólnoty "Wieczernik", a schola zaśpiewała piosenkę pt. "Sutanna" i

złożyła życzenia w imieniu Słuzby Liturgicznej Ołtarza.

Na zakończenie liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej, ks. Proboszcz przeniósł Najświetszy Sakrament do tzw. Ciemnicy, gdzie

wspominalismy pojmanie, przesłuchanie i więzienie Pana Jezusa.

Urodzin Ks. Proboszcza Jana, Wielki Wtorek, 16 kwietnia 2019r.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje głosił dla nas O. Bogdan KOCAŃDA, franciszkanin konwentualny z Rychwałdu.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych