Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bierach

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIERACH

Adwent 2017

Św. Mikołaj w Bierach, 6 grudnia 2017r.

W tym dniu, dzieci wraz z pania katechetką, przygotowały przedstawienie, które było wprowadzeniem do spotkania ze św. Mikołajem.

Korowód Świętych w Bierach, Niedziela, 29 października 2017r.

Korowód Świetych odbył się w naszej parafii po raz drugi. Dzieci było więcej niz w ubiegłym roku. Ze względu na bardzo złą pogodę nie odbyła sie procesja wokół kościoła, Litanię do Wszystkich Świetych odśpiewaliśmy w kościele, pod przewodnictwem ksiedza Proboszcza.

Po Litanii, odśpiewaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, że każdy może byc świetym, i duży i mały; i gruby i chudy, i ja i ty...

Potem ksiadz Proboszcz i ksiądz Witek, udzielali indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.

A po części duchowej w kościele, przeszliśmy na "Bal wszystkich świetych" do sali domu parafialnego.

Był poczęstunek, zabawy, tańce konkursy i wiele ciekawych propozycji.

Pierwszą część prowadziła Gosia i Nikodem

II część zaś prowadziła pani Małgosia, katechetka w szkole na Świetoszówce.

W październiku trwał konkurs na najciekawszy różaniec wykonany przez dzieci. Różańce przyniesione do kościoła wieszliśmy na dekoracji różańcowej, aby cała parafia mogła podziwiać talenty dzieci. Dziękujemy dzieciom, które się zaangażowały.

W niedzielę, 29 października, na ostatnim nabożeństwie różańcowym dla dzieci, ksiadz Proboszcz wręczył nagrody dla tych, którzy zrobili różaniec  na parafialny konkurs. Upominek otrzymało każde dziecko, ponieważ wszystkie różańce były piękne, a niektóre z nich wykonane naprawdę piękna techniką.

Niedziela Misyjna w parafii, 22 października 2017 r.

Ostatnie nabożeństwo Fatimskie w ramach obchodów 100 lecia Objawień Fatimskiech, 13 października 2017r.

Jak co miesiąc, tak i tym razem, wierni czciciele Matki Bożej, przyniesli dla Niej dar - kwiat - symbol miłości. Składali je  u stóp Matki Bożej w specjalnej procesji, której towarzyszyła piosenka: "Nasza Pani Fatimska..."

W czasie każdego nabożeństwa fatimskiego, łączymy sie duchowo z Fatimą, odmawiając Modlitwe Wielkiej Nowenny Fatimskiej i śpiewając pieśń "Trzynastego maja...", która śpiewa sie w Fatimie we wszystkich językach świata.

Wspólny wyjazd parafii na Różaniec do granic do Pogwizdowa

W kościele w Pogwizdowie, konferencję na temat różańca i siły modlitwy różańcowej, wygłosił ks. Dariusz, wikary z tej parafii.

Mszę św. koncelebrowali: w środku ks. Karol - proboszcz tej parafii, z lewej ks. Witold, który sprawował Mszę św. w intencji pielgrzymów z Bier oraz w intencjach Różańca do granic oraz z prawej ks. Wojciech - były wikary z tej parafii.

A to nasza ekipa - "silna grupa pod wezwaniem" z Bier. Naszą parafię reprezentowało 31 osób.

Ks. Biskup Piotr, w kosciele rozpoczął i odmówił pierwszą część różańca - tajemnice radosne.

W drodze do granicy, odmawialiśmy drugą część różańca - tajemnice światła. Na modlitwie zgromadziło się bardzo dużo osób.

Przy krzyżu, który stoi prawie na granicy (50 metrów do samej granicy), odmówiliśmy trzecią część różańca - tajemnice bolesne, a w drodze powrotnej, czwartą część - tajemnice chwalebne.