Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Bierach

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIERACH

Nabożeństwo za zmarłych, uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00

Nabożeństwo za zmarłych tak jak poprzednie lata poprowadził ks. Proboszcz wraz z ks. Witoldem.

Oto zmarli nasi parafianie, którzy odeszli od 1 listopada 2017 roku do 1 listopada 2018 roku. Było ich 13 osób.

Przed procesja na cmentarz, przedstawiiele rodzin zmarłych w tym roku, odebrali poświecony i zapalony znicz i zanieśli go na grób zmarłego.

Poświęcenie kaplicy pogrzebowej, 2 listopada 2018 roku

Odnowiona kaplica po przebudowie i remoncie.

W piątek 2 listopada br. ks. Proboszcz Jan wraz z ks. Witoldem odprawili Mszę św. w czasie którek, ks. Proboszcz poświęcił kaplicę,

a także ołtarz, różaniec i stacje Drogi Krzyżowej.

Ks. Proboszcz święci odnowiony ołtarz, który przedtem stał w starym kościele, a teraz zdobi naszą kaplicę pogrzebową.

Zostały także poświęcone stacje Drogi Krzyżowej, znajdujące sie także w kaplicy.

Ksiądz Proboszcz poświęcił także różaniec, który może być wykorzystany na trumnę dla zmarłych członków Róż Żywego Różańca.

III Korowód Świetych w Bierach, 28.10.2018 r.

Niedziela misyjna 21.10.2018r.

Dożynki Parafialno-Sołeckie w Bierach, 2 września 2018 r.

Korowód Dożynkow przy asyście orkiestry zbliża sie do koscioła. Na czele korowodu idzie pani Sołtys wraz z małżonkiem.

Przed rozpoczęciem dziękczynnej Eucharystii, ks. Proboszcz pobłogosławił dożynkowe dary,

które potem zostały wniesione w procesji z darami.

Przy śpiewie "Boże z Twoich rąk żyjemy...", ruszyła procesja do kościoła.

Uroczystej Mszy św. Dożynkowej przewodniczył ks. Proboszcz Jan, z lewej ks. Prof. Józef i ks. Witold.

I czytanie przeczytała pani Maria, nasza pani Sołtys.

Psalm responsoryjny wykonał pan Mieczysław.

II czytanie przeczytała pani Danuta.

Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00, Słowo Boże skierował do nas ks. pref. Józef.

Natomiast na Mszy św. w sobotę o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 7.00, słowo Boże wygłosił ks. Witold.

W procesji z darami zostały wniesione: wieniec dożynkowy, który złożyli pani Sołtys wraz z mężem Mieczysławem,

dożynkowy chleb, który przynieśli gospodarze Dożynek, państwo Wach.

Do ołtarza przyniesiono także nabiał, kołacz dożynkowy i wędliny.

Oprócz tego w prezbiterium złożono 4 kosze tegorocznych plonów ziemi z naszych ogrodów i sadów.

oraz chleb i wino.

Pamiątkowe zdjęcie korowodu dożynkowego wraz z kapłanami i nadzwyczajnymi szafarzami.

Wakacyjny wyjazd Służby Liturgicznej Ołtarza